Sivas İmranlı Türkkeşlik Köyü Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin 9. olağan genel kurulu yapıldı. | türkkeşlik  
Anket
web sitemizi beğendinizmi

8
 • Son Yazılar
 • Son Yorumlar
 • Arşivler
 • Kategoriler
 • Meta
 • Haberler> > Sivas İmranlı Türkkeşlik Köyü Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin 9. olağan genel kurulu yapıldı.

  Sivas İmranlı Türkkeşlik Köyü Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin 9. olağan genel kurulu yapıldı.

  Sivas İmranlı Türkkeşlik Köyü Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin 9. olağan genel kurulu yapıldı.

  Derneğin Kayışdağı Mahallesi’nde bulunan merkezinde yapılan genel kurulda 3 liste yarıştı.
  Üyelerin de yoğun ilgi gösterdiği seçimi İlhan Turan başkanlığındaki liste 300 oy alarak kazandı.
  İlhan Turan başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda İlhami Akalan (Başkan Yardımcısı), Mehmet Cansu (Başkan Yardımcısı), Nurettin Tezel (Muhasip), Eyüp Vural (Sekreter), Mehmet Akbulut (Asil Üye), Ayhan Tunçel (Asil Üye) yer alıyor.
  Derneğin denetleme kurulu ise İsa Toğ, Veysel Ertunç ve Kadir Toksoy’dan oluştu.

  Sivas İmranlı Türkkeşlik Köyü Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlhan Turan, genel kurul sonrası gazetemize yaptığı açıklamada, dernek üyelerine teşekkür ederek “Ben ve arkadaşlarım yapacağımız çalışmalarla, üyelerimizin güvenlerini boşa çıkarmayacağız” dedi.
  İlhan, yapılacak çalışmaları dernek merkezinde ve köyde yapılacak işler olarak iki bölüme ayırdıklarını ifade etti.
  Turan, dernek merkezinde yapılacak işleri de şöyle sıraladı: “Derneğimizin otopark sorununu çözeceğiz. Eğitim gören gençlerimize burs sağlayacağız. İşsiz hemşerilerimize imkanlarımız dahilinde iş bulmalarına yardımcı olacağız. Mevcut düğün salonumuzdan daha çok gelir elde etmek için gerekli çalışmalar yapılacak. Binamızdaki bir kat gençlerimiz için yeniden tasarlanacak. Köy adına folklor grupları kurulacak. Derneğe gelir amaçlı geceler düzenlenecek. Köyün gençlerinden oluşan spor takımları kurulacak. Sivas dernekleri ile ilişkiler geliştirilecek. İhtiyaç sahiplerine düzenli olarak gıda yardımı yapılacak.”

  Turan dernek bünyesi kadar köylerinde yapılacak çalışmalara da önem vereceklerini belirtti: “Yaylaya giden yol her türlü aracın gideceği şekilde yapılacak. Köy konağı yenilenecek, çevre düzenlemesi yapılacak. Köyün belirli yerlerine çöp konteynerleri konacak. Köy içinde ve çevresinde ağaçlandırma yapılacak. Kanalizasyon toplama alanıyla ilgili iyilileştirme çalışmaları yapılacak.”

  İlhan, yeni yönetim olarak görev bölümü yaptıklarını, yapacakları çalışmalara, etkinliklere dernek üyelerinin de mutlaka katılmaların gerektiğini söyledi.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler imranlı imranlının köyleri imranlının köyleri.imranlının gülü keslik keslikkoyu keşlik.köyü.imranlı koy köyleri sivas sivas imranlı sivasimranlı sivasın köyleri SİVAS İLİ İMRANLI SİVAS İLİ İMRANLI İLÇESİ TÜRKKEŞLİK KÖYÜ turkkrslik türkkeşlik türkkeşlikköyü türkkeşlik köyü İLÇESİ