ÜÇ AYLAR TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN | türkkeşlik  
Anket
web sitemizi beğendinizmi

8
 • Son Yazılar
 • Son Yorumlar
 • Arşivler
 • Kategoriler
 • Meta
 • Haberler> > ÜÇ AYLAR TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN

  ÜÇ AYLAR TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN

  ÜÇ AYLAR TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN

  ÜÇ AYLAR TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN

  Ömer Teber paylaştı: 29 Mart 2017 Çarşamba

   

  Arınma, bağışlanma ve ibadette yoğunlaşma ayları olarak bilinen üç aylara girmiş bulunuyoruz. Perşembe günü Regaip Kandili.
  Kameri aylar olan ve dinimizde büyük önem atfedilen üç aylara girmiş bulunuyoruz.

  Recep, Şaban ve Ramazan Aylarından oluşan mübarek üç ayların ilk ayı olan Recep’in ilk perşembe gününde de Regaip Kandili kutlanacak.

  Kameri ayların yedincisi olan Recep ile başlayan, Şaban’la devam eden ve Ramazan ile son bulan ayların tamamı için kullanılan “üç aylar” ın ilki olan Recep ayının ilk cuma gecesi (24 Mayıs Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece) üç ayların da müjdecisi olarak kabul edilen “Regaib Kandili” kutlanacak.

  Mübarek Kandil gecelerinden dördü üç ayların içinde yer alıyor. Recep ayının 27. gecesi olan 16 Haziran’da Mirac Kandili kutlanacak.

  Arınma, bağışlanma, ibadette yoğunlaşma ve günahlardan kurtulma ayları olarak bilinen üç aylar için Peygamber Efendimizin ”Recep, Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ümmetimin ayıdır” dediği ve ”Allah’ım! Recep ile Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” diye dua ettiği bilinmektedir.

  Tüm okuyucularımızın ve İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandillerini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler imranlı imranlının köyleri imranlının köyleri.imranlının gülü keslik keslikkoyu keşlik.köyü.imranlı koy köyleri sivas sivas imranlı sivasimranlı sivasın köyleri SİVAS İLİ İMRANLI SİVAS İLİ İMRANLI İLÇESİ TÜRKKEŞLİK KÖYÜ turkkrslik türkkeşlik türkkeşlikköyü türkkeşlik köyü İLÇESİ